anime-manga-fan
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Abisul

3 participan?i

In jos

Abisul Empty Abisul

Mesaj  sakita Lun Iun 23, 2008 11:42 pm

ABISUL

Eram intr-o lume pustie,unde intunericul puse stapanire pe cer.Soarele nu mai rasarise de multi ani,iar luna nici pe atat...Oamenii erau obisnuiti cu ziua mohorata....Strazile erau incetosate de praf si de singuratate...Eram singura...Odata cu mine murise tot ce aveam eu mai de pret:CAMINUL...Eram intr-o lume inexistenta pt altii,dar pt noi era o lume nefericita...
Stateam in pat si numaram minutele pana cand aveam sa ma culc.Lacrimile reci imi cazura pe obraji si alunecau pe gat.Nu mai suportam singuratatea.Eram intr-o lume a mea,unde poate mai tarziu avea sa se schimbe.Insa trebuia sa fac ceva,trebuia sa reactionez cumva.
Mi se deschise dulapul din camera aceea...
O usita imi trebuia,o usita plina de lumina si acum am gasit-o.Era chiar in fata ochilor mei.Paseam incet si ochii nu mai puteam sa-i tin deschisi de la lumina aceea orbitoare.Am intrat si parca ca prin vis eram intampinata de regi si regine ce imi urau "bun-venit".
Eram fericita.Acolo era un soare puternic e in lumea mea nu aparuse de zeci de ani.Eram in mijlocul multimii,cand deodata zaresc oameni cunoscuti.Erau parintii mei.Am sarit in bratele lor,dar n-am apucat sa-i imbratisez pt ca aveam in maini paltoanele ponosite de ani,chiar in fata dulapului.Totul se intamplase in mintea mea?Nu era posibil.Doar am vazut lumina,parintii,persoanele,soarele.Totul se pare ca fusese un vis frumos.
Am iesit din camera pe strazile ce duceau spre nicaieri.Ploua incet si ploaia parca scotea sunete starine,dulci si scurte.Ma uitam spre cer si vedeam cerul cerul acoperit de norii cenusii.M-am oprit din mers si parca asteptam pe cineva.
O persoana necunoscuta ma urmari si se aseza langa mine.
-Buna...
-Buna...Ma cunosti?
-Da.Te urmaresc de multa vreme incercand sa te consolez...
-Nu ai putea.Sufletul imi e gol.
-Te-as putea ajuta.Pt inceput ma numesc Kurama.
-Kagome.Incantata...
-Kagome...Ai un nume minunat.
-Multumesc.Vrei sa ne plimbam?Chiar m-as mai linisti daca m-as plimba.
-Desigur.Poftim...
Intinse un trandafir negru...
-Multumesc.
-Kagome,ai vazut lumina Narniei?
-Narnia?!?
-Da...Mie mi s-a aratat in dulapul din camera.O lumina orbitoare si cand intri...
-Stiu.Vezi o multime de oameni,regi si regine intampinandu-te.
-Ai vazut-o si tu?
-Da.Mi-am vazut parintii...
-Kagome,trandafirul e poarta catre Narnia…cate o lacrima de singuratate pe fiecare petala facandu-se de un alb imaculat si la ultima petala vei muri putand sa ajungi in Narnia.
-Trandafirul!!!
-Kagome,la fiecare lacrima pe care o provoci din cauza singuratatii si vei putea ajunge in lumea fericirii!
-Kurama,multumesc!
-Nu ai pt ce!
Kurama disparu intr-o secunda...Nici nu-mi dadusem seamacand...Ma indreptam spre camera din centrul orasului.
-Kagome!Stai,asteapta-ma!!!
-Cine ma striga?Ah,buna Yusuke!
-Kagome,te-am cautat!
-Acum m-ai gasit.Ce s-a intamplat?
-Daca te intalnesti cu un baiat pe nume Kurama,sa nu accepti nimic de la dansul.
-Kurama ai zis?
-Da.
-El mi-a dat trandafirul acesta...
-Ce???Arunca-l!Kagome...te simti bine?!?
-Nu,nu prea.
Deodata m-am prabusit la pamant.Trandafirul cel negru mi se lipi de piept,intrand in inima.
-Yusuke,ajuta-ma sa ma ridic.
-Buna Kagome!Cum iti simti inima?
-Kurama,m-ai mintit!
-Da,e adevarat!Aveam nevoie de inima ta buna,de bunatatea ta nesfarsita si mai ales de zambetul si fericirea ta.
-Dar...
-Nu,Kagome.Stiu ca nu mi-ai fi dat.
-Puteam macar sa fim prieteni.
-Asa e!Dar mi-a fost frica de respingerea ta.Vezi tu,eu sunt ingerul-demon al planetei Ayuyo si tatal meu a facut ca planeta ta sa se stearga treptat.
-Ai sufletul reci si ochii plini de ura...
-Da,plini de ura,dar si de iubire.
-Te iubesti doar pe tine insuti.Nu-ti pasa de ceilalti.
-Kagome,hai sa te iau in camera mea.
-Nu, nu vreau.
Insa cu mainile sale puternice ma lua in brate si-si lua zborul,eu insa adormind,fiind slabita de pierderea sangelui...Mi se deschisera ochii si in fata mea era Kurama tratandu-mi si curatindu-mi rana.Avea mainile catifelate si moi,iar tandretea cu care ma ingrijea ma facu sa-mi schimb parerea despre el.
-Kagome,te simti mai bine?
-Da...Dar nu inteleg.De ce mi-ai dat trandafirul?
-Kagome,nu m-ai intelege nici daca ti-as explica...
-Incearca macar...
-Kagome...trandafirul e un portal de trecere spre lumea aceea fericita,Narnia...
-Dar de ce mi l-ai infipt in inima?
-Trandafirul cauta caldura si a gasit la tine.
-Caldura?!?Nu inteleg!
-Inima ta,Kagome...Inima ta e pura...Desi ai trecut de atatea obstacole,inima ta a ramas la fel de iubitoare si calda...
-Kurama,inima mea e speciala.
-Adevarat.
-Kurama,lasa-ma sa plec.
-Nu,Kagome.Te rog.Ramai cu mine.Invata-ma sa fiu ca tine.Scoate-mi din inima setea de razbunare,setea de a ucide,setea de a face rau.
-Te voi ajuta.
Paseam amandoi incet pe strada prafuita cad,deodata o armata din cer se napusti asupra mea.
-Repede,repede,sa o salvam pe Kagome din mainile lui Kurama.
-Nimeni nu o ia pe Kagome de langa mine.
-Stati,dati-mi drumul.Kurama e prietenul meu.Dati-mi drumul!
-Kagome...Vin sa te ajut!!!
In acea clipa Kurama scoase o sabie si ii nimici pe toti.
-Kagome,esti teafara?
-Da Kurama,multumesc dar vad ca tu esti ranit.
-Nu,n-am nimic.
Kurama cazu.Lesina.Durerile provocate il ardeau.
-Kurama,revino-ti!
-Kagome,acum stiu ca m-ai schimbat.Am luptat pt tine.
O lacrima mi se desprinse de pe gene,cazand pe trupul ranit a lui Kurama.Murise.Inima ma strangea tot mai tare,trandafirul se inalbi.Toate lacrimile mele inalbira trandafirul.Kurama se ridica parca ghidat de ceva urmarind ceva invizibil.Mergea catre camera mea unde dulapul se deschise tot cu acea lumina orbitoare.Kurama imi facu din ochi,disparand.
Inima mi se zdrobi.Cazusem la pamant ca secerata.Inima mea muri odata cu Kurama.Trandafirul acela era inima impartita de noi doi.Trandafirul se desprinse de piept iar eu ma indreptam intr-o rochie alba catre dulapul luminos unde regii si reginele imi puneau pe cap cunune de flori multumind pt lumea ce o salvasem.Abisul lumii mele disparu si se instala bucuria si lumina de mult disparute.
Pe tronul Narniei ma astepta Kurama,printul meu,impreuna cu parintii mei ce ma asteptau razand.Eram fericita.Dragostea dintre mine si Kurama nu se sfarsi niciodata si ma simteam foarte bine alaturi de oamenii Narniei.Am condus taramul Narniei timp de multi ani si sigur nu s-a sfarsit nici acum.


SFARSIT!!!
sakita
sakita
anime knower
anime knower

Mesaje : 78
Data de înscriere : 16/03/2008
Varsta : 29
Localizare : undeva..intr-o lume parasita

Foaie de personaj
naruto RPG:

Sus In jos

Abisul Empty Re: Abisul

Mesaj  WoLfYx Mar Iun 24, 2008 2:02 pm

imi place mult descrierea ^^te pricepi si ai talent ^^ abia astept sa`ti mai citesc creeatiile ;Wink
apropo... iti place kurama?? Very Happy
WoLfYx
WoLfYx
Admin
Admin

Mesaje : 399
Data de înscriere : 06/03/2008
Varsta : 33
Localizare : undeva in lumea asta mare

Foaie de personaj
naruto RPG:

https://anime-manga-fan.forumgratuit.ro

Sus In jos

Abisul Empty Re: Abisul

Mesaj  sakita Mar Iun 24, 2008 2:08 pm

dak imi place??!!?? il adooooooooorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
kurama is my loveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....love is in the air...
dar imi place si de inuyasha...
sakita
sakita
anime knower
anime knower

Mesaje : 78
Data de înscriere : 16/03/2008
Varsta : 29
Localizare : undeva..intr-o lume parasita

Foaie de personaj
naruto RPG:

Sus In jos

Abisul Empty Re: Abisul

Mesaj  Lucy Lun Aug 18, 2008 4:51 am

Si eu sunt o fana Kurama ^_^
ok,acum sa trec la fic...hmmm lucruri bune despre acest fan fic nu prea am,am sa incep cu corectari

e=>ce
cerul cerul=>cerul
Lucrurile evolueaza prea repede,incerci sa grabesti totul.Un strain vine si intra in vorba cu Kagome si imediat se imprietenesc plimbandu-se.
Kagome,la fiecare lacrima pe care o provoci din cauza singuratatii si vei putea ajunge in lumea fericirii!----Asta chiar nu am inteles,incearca sa legi cuvintele ca doar ai invatat asta Very Happy
seamacand=>seama cand
ai sufletul rei=> ai sufletul rece
Se pare ca tu schimbi ideiile,ba zici ca trandafirul a intrat in inima pe urma ca esti slabita de la pierderea prea multa de sange ei bine nu ai zis nimic de rani deschise si daca itrandafirul lasa rana cand a intrat in piept automat trebuia sa mori,inima si creierul sun cele mai importante organe din corp.....la fel ai facut si cu (,) Kurama,ai zis ca "murise" dar pe urma se ridica,o fi zombie Suspect
Multe lucruri le-ai imbarligat si nu prea am inteles si la dialog crede-ma deabia daca miam dat seama cine vorbeste,cred ca doar jumatate din dialog am inteles,trebuia sa mai strecori "zise Kurama etc"(exemplu) ca sa ne dam seama.
Ce imi place la ficul tau este ca ai imaginatie,chiar foarte multa si buna insa folosestio mai bine Wink abia astept sa mai faci si desigur sa aiba capitole,sa nu ma satur sa le citesc ^_^

Ja ne si ganbatte kudasai !
Lucy
Lucy
anime watcher
anime watcher

Mesaje : 22
Data de înscriere : 18/08/2008
Varsta : 31

http://lov-anime4ever.go-forum.net/

Sus In jos

Abisul Empty Re: Abisul

Mesaj  sakita Mier Aug 27, 2008 8:21 pm

thx...probabil ti sa parut ca am greseli dar lam trimis pe un site de povestiri fanfic si am acummulat niste puncte...aici lam pus pt ca e cel care imi place cel mai mult...Very Happy
si is fan kurama pan la moarte....Very Happy
sakita
sakita
anime knower
anime knower

Mesaje : 78
Data de înscriere : 16/03/2008
Varsta : 29
Localizare : undeva..intr-o lume parasita

Foaie de personaj
naruto RPG:

Sus In jos

Abisul Empty Re: Abisul

Mesaj  sakita Mier Aug 27, 2008 8:22 pm

eu mai am niste fanficuri dar asta e cel care mia placut cel mai mult.....imi palce de kagome si de inuyasha si mai ales kurama./...
sakita
sakita
anime knower
anime knower

Mesaje : 78
Data de înscriere : 16/03/2008
Varsta : 29
Localizare : undeva..intr-o lume parasita

Foaie de personaj
naruto RPG:

Sus In jos

Abisul Empty Re: Abisul

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum